Čemu služi interaktivni sadržaj?

Što je interaktivni sadržaj?

Interaktivni sadržaj je oblik interakcije s publikom u kojem su sami korisnici uključeni u kreiranje tog sadržaja. Postoje mnoge vrste interaktivnog sadržaja. Razmotrit ćemo ih dalje. U međuvremenu, radi jasnoće, idemo na… Netflix.

Najlakši način za povlačenje analogije između statičnog i interaktivnog sadržaja je na primjeru Black Mirror. Postoji istoimena klasična serija. Ovdje je sve jednostavno. Kreneš seriju, sjediš i gledaš – kraj. A tu je i interaktivni film “Black Mirror: Bandersnatch”, gdje kako radnja napreduje, vi utječete na nju, donoseći odluke umjesto glavnog lika, programera Stefana Butlera. Naravno, svi scenaristički potezi, ovisno o izboru gledatelja, napisani su unaprijed. Pa ipak, element interaktivnosti stvara potpuno novo iskustvo gledanja filmova.

 

Isto je i sa sadržajem na internetu. Možete se ograničiti na statične tipove ili možete dodati interaktivnost i dobiti nekoliko važnih prednosti odjednom:

  • povratne informacije od potrošača koji su u interakciji sa sadržajem;
  • diferencijacija od konkurenata zahvaljujući nestandardnom pristupu promociji;
  • mnogo kanala za distribuciju interaktivnog sadržaja: društvene mreže, e-pošta, mediji, web stranice itd.;
  • bolji angažman publike i povećani interes.

A interaktivni sadržaj, ako je uistinu kvalitetan i originalan, lansira se usmenom predajom i sam se promovira.

Čemu služi interaktivni sadržaj?

Mnogi vlasnici tvrtki pogrešno misle da je svaki interaktivni sadržaj isključivo proizvod za zabavu i da nema nikakve veze s promicanjem tvrtke i povećanjem prodaje. Zapravo to nije istina.

Takav sadržaj donosi mnogo više koristi nego što mnogi misle:

  1. Pomaže posjetiteljima stranice da donesu pravi izbor . Na primjer: stranice na kojima možete “sastaviti” osobno računalo od raznih komponenti i naručiti njegovu montažu i isporuku ovdje. To je i zanimljivo i korisno za ciljanu publiku.
  2. Promiče promociju u tražilicama . Na primjer: prolazak testova i zadataka, proučavanje interaktivnih karata ili gledanje interaktivnih videa – sve to zadržava korisnika na odredišnoj stranici i povećava dubinu gledanja. Ovo je važan pokazatelj za algoritme pretraživanja.
  3. Omogućuje vam jednostavno segmentiranje publike . Na primjer: razni testovi, kvizovi i ankete omogućuju automatiziranje procesa podjele korisnika po interesima, preferencijama, spolu, dobi itd. Mogućnosti je jednostavno puno.

U konačnici, takav sadržaj pridonosi boljem angažmanu ciljane publike, povećava interes i povjerenje u brend ili proizvod te što je najvažnije povećava konverziju.

Preporučujemo da proč Kupite SMS uslugu itate naš članak “Sadržajni marketing” U njemu detaljno opisujemo kako ovaj alat radi i koliko je važan za suvremeno poslovanje. A nakon njega pročitajte još jedan članak – “Matrica sadržaja” Sadrži mnogo praktičnih preporuka i primjera.

Vrste i primjeri interaktivnog sadržaja

Kupite SMS uslugu

Prijeđimo s teorije na praksu i pogledajmo uobičajene formate interaktivnog sadržaja koje možete koristiti upravo sada. Oni će biti interaktivni za web stranice i (u nekim slučajevima) za društvene mreže. Zabilježite!

Natjecanja s nagradama – testovi, kvizovi, kvizovi

Svaka prilika da nešto osvoj Γρήγορες συμβουλές για ασφαλή κοινή χρήση PHI ite uvijek privuče mnogo ljudi koji žele sudjelovati u natjecanjima i nagradnim igrama. Postoje čitavi poslovi izgrađeni upravo na ovakvom “konkurentnom” sadržaju. Da, i sami to stalno vidite – nagradne igre i darivanja na Instagramu, natječaji za komentare na YouTubeu i tako dalje. Istina, neke stranice “ne vole” takav interaktivni sadržaj, ali to je tema za poseban članak.

Interaktivne slike

Prilično jednostavan, ali uči chine directory nkovit i, što je najvažnije, primjer interaktivnog sadržaja koji svi mogu razumjeti. U klasičnoj verziji to su statične fotografije s posebnim oznakama, kada kliknete na njih možete vidjeti dodatne informacije.

Ovaj format je vrlo univerzalan, može se koristiti u gotovo svim područjima: oglašavanje, prodaja, promocije itd. Na primjer, izrada detaljnih opisa odjevnih predmeta, dijelova automobila ili motocikla, interijera itd.

 

Interaktivni video zapisi

Film “Black Mirror” spomenut na početku članka vrhunski je primjer interaktivnog videa. Ali postoje jednostavniji analozi. Na primjer, kada gledate videozapis na YouTubeu, možete vidjeti opise alata s vezama na druge videozapise, a na kraju videozapisa, veze na druge videozapise ili kanal koje je moguće kliknuti. To su elementi interaktivnosti. Možda ne najraznovrsniji, ali ipak radi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BioskopLegal - Nonton Film Sub Indo
Koleksi Video Viral
MekiLover
Rumah Murah Sekitar Karawang
Perumahan Karawang
BioskopLegal
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange
Solusisange